• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 527
   کد: 35089
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
   در راستای برنامه های طرح حریم نور برگزار شد؛

   همایش آموزشی رانندگان خطوط منطقه ثامن

   طبق برنامه ریزی ها رانندگان منطقه ثامن برای اجرای این طرح آموزش می بینند.
   در راستای برنامه های طرح حریم نور برگزار شد؛ همایش آموزشی رانندگان خطوط منطقه ثامن

    همایش آموزشی رانندگان خطوط منطقه ثامن در راستای عملیاتی کردن طرح حریم نور برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد، معاون بازرسی  و نظارت سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه این طرح به تازگی آغاز شده است، خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی ها  رانندگان منطقه ثامن برای اجرای این طرح آموزش می بینند.

   محمد پور ضمن اشاره به اینکه در این طرح سازمان تاکسیرانی نیز وظایفی دارد، توضیح داد: رسالت ما در اجرای این طرح اختصاص دادن تاکسی های ویژه این طرح است که آمادگی خود را اعلام کرده ایم و برنامه های لازم انجام شده است.

   وی اضافه کرد: در راستای این طرح که در منطقه ثامن اجرا خواهد شد تمامی تاکسیرانان این محدوده باید دارای کارت شناسایی و لباس متحدالشکل باشند و بر روی تمامی خودروها برچسب ویژه شیشه جلو و عقب، باکس کتاب با مضامین دینی و حرم شناسی و همچنین تابلو سقفی حریم نور نصب خواهد شد.

   محمد پور با تاکید بر کنترل و نظارت از نحوه فعالیت تاکسیرانان در این محدوده گفت: گشت ها و بازرسی ما از نحوه فعالیت تاکسیرانان در خطوط اطراف حرم نظارت خواهند داشت و در صورت بروز تخلف با راننده خاطی برخورد خواهند کرد.

   این مقام مسوول تصریح کرد: با توجه به اینکه تاکید بر برخورد مناسب و داشتن اخلاق اسلامی در پایتخت معنوی ایران و به ویژه محدوده حرم مطهر رضوی بیشتر احساس می شود، لذا باید فعالیت رانندگان بر این اصل استوار باشد و با اهتمام بیش تری در این خصوص امور خود را انجام دهند.

   معاون بازرسی و نظارت سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد بیان کرد: این طرح به منظور ترویج امر به معروف و نهی از منکر اجرا می‌شود و ما نیز به عنوان ناوگانی که تاثیر زیادی در اشاعه امر به معروف و نهی از منکر دارد، وظایف خود را هر چه بهتر انجام می دهیم.

   در ادامه معاون پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند نقش بارزی در پیشگیری از ناهنجاری‌های فرهنگی ایفا کند.

   مرتضوی افزود: به لطف خدا طرحی به نام حریم نور در دست اجرا است که در آن با کمک دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و انتظامی در اطراف حرم مطهر رضوی، فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر گسترش پیدا می‌کند.

   وی با تاکید بر اهمیت وجود امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: امروزه بسیاری از گرفتاری‌ها، گرانی‌ها، عدم کسب روزی حلال، پرخاشگری‌ها و عدم انضباط در جامعه را می‌توان محصول اجرا نکردن درست امر به معروف و نهی از منکر دانست و اگر جامعه سالم و عاری از فساد می خواهیم باید در آن جامعه تا حدی که در توان داریم امر به معروف و نهی از منکر را زنده نگه داریم.

   معاون دادگستری خراسان رضوی اظهار کرد: در حال حاضر 550 شورای امر به معروف و نهی از منکر در اصناف و هیئت‌های مذهبی تشکیل داده ایم که خوشبختانه در زمینه کاهش آمار آسیب‌ها بسیار موفق بوده‌اند.

    

   تعداد بازدید: 527
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های مفید
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 3,107,054
  تعداد بازدید امروز : 1,004
  تعداد بازدید دیروز : 3,593
  آخرین به روزرسانی : 07:33  1400/09/03
 • تماس با ما
  تلفن :33134
  فاکس :05131291253
  آدرس :مشهد-انتهای خیابان فدائیان اسلام(نخریسی)-ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک-طبقه اول
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد