• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : اداره روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد
   تعداد بازدید: 125
   کد: 215663
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹

   نوسازی 210 تاکسی در مشهد از ابتدای امسال

   بخشی از آلودگی هوای کلان شهر به منابع پخش کننده آلودگی متحرک یا همان رفت وآمد خودروهای سنگین و سبک مربوط است که تاکسی ها به دلیل حضور بیشتر در خیابان های شهر، در صورت فرسوده بودن می توانند در افزایش آلودگی شهر و البته افزایش مصرف سوخت نقش داشته باشد
   نوسازی 210 تاکسی در مشهد از ابتدای امسال

    بخشی از آلودگی هوای کلان شهر به منابع پخش کننده آلودگی متحرک یا همان رفت وآمد خودروهای سنگین و سبک مربوط است که تاکسی ها به دلیل حضور بیشتر در خیابان های شهر، در صورت فرسوده بودن می توانند در افزایش آلودگی شهر و البته افزایش مصرف سوخت نقش داشته باشد. در همین راستا چندین سال است که مدیریت شهری مشهد با استفاده از اعتبارات بانکی اش به رانندگان تاکسی وام پرداخت می کند تا شرایط حمل ونقل عمومی سبک مشهد از نظر سن ناوگان در حد مطلوبی قرار گیرد. امسال نیز روند پرداخت تسهیلات به تاکسی رانان مشهدی همچون سنوات قبلی انجام شده و با استفاده از این تسهیلات از ابتدای امسال تا امروز 210تاکسی در مشهد نوسازی شده است.
   مدیرعامل سازمان تاکسی رانی شهرداری مشهد، با بیان اینکه مشهد در زمینه نوسازی ناوگان تاکسی رانی در مقایسه با دیگر شهرهای کشور پیشرو است، اظهار کرد: متأسفانه برخی مشکلات برای نوسازی ناوگان وجود دارد که درصدد حل آن‌ها هستیم.
   احمد محبی با بیان اینکه یکی از مشکلات کاری به مجموعه ایران خودرو برمی گردد و این گروه خودروسازی گاهی مسائل مربوط به تحویل خودرو و صدور پیش فاکتورها را با کندی انجام می دهد، افزود: به تازگی مشکلاتی برای پرداخت وام داشته ایم و پرداخت تسهیلات مربوط به نوسازی که از محل اعتبارات شهرداری مشهد درحال پرداخت است، با وقفه مواجه شده، اما دراین باره مذاکراتی انجام شده است و به احتمال زیاد تا چند روز آینده این مشکل نیز برطرف می شود و پرداخت تسهیلات به تاکسی رانانی که نام نویسی کرده اند، به روال عادی برمی گردد.
   وی با بیان اینکه حدود 11هزار تاکسی فعال در مشهد رفت وآمد و مسافران را جابه جا می کنند، تصریح کرد: براساس ماده8 قانون هوای پاک، تاکسی هایی که عمرشان بیش از 10سال است، جزو خودروهای فرسوده محسوب می شوند، اما باتوجه به اینکه دیوان عدالت اداری به ابطلال این ماده رأی داده است، دیگر چیزی به عنوان تاکسی فرسوده نداریم.
   محبی افزود: براساس این رأی، ما نیز می توانیم برای خودروهایی پروانه فعالیت صادر کنیم که طبق جدول ارائه شده سازمان محیط زیست معاینه فنی می گیرند، اما اگر بخواهیم براساس قانون هوای پاک اعلام نظر کنیم، اینک حدود 4هزار دستگاه تاکسی در مشهد عمری بیش از 10سال دارند.
   وی در پاسخ به اینکه آیا باتوجه به رأی دیوان عدالت اداری مشکلی برای بازسازی ناوگان تاکسی رانی پیش نمی آید، گفت: مشکلی پیش نخواهد آمد، زیرا تسهیلات پرداختی به تاکسی رانان مشهدی مربوط به ارگان خاصی نیست و از محل اعتبارات شهرداری مشهد پرداخت می شود؛ ایران‌خودرو نیز خودرویی را که برای نوسازی مورد تأیید ماست، خودرو فرسوده محسوب می کند و فرایند نوسازی انجام می شود.
   مدیرعامل سازمان تاکسی رانی شهرداری مشهد با تأکید بر اینکه اکنون نگرانی ما در موضوع نوسازی افزایش قیمت خودروهاست، تصریح کرد: متأسفانه پارسال چندین بار قیمت خودرو افزایش یافت و اگر این روند امسال هم ادامه یابد، پرداخت تسهیلات و در نهایت نوسازی ناوگان بازهم با مشکل روبه رو می شود.
   وی با اشاره به تعداد تاکسی های نوسازی شده در سال1400 گفت: از ابتدای امسال تا امروز 317تاکسی‌ران مشهدی برای بهره‌مندی از تسهیلات نوسازی ناوگان تاکسی رانی نام نویسی کرده اند که از این تعداد 210خودرو نوسازی شده است و در مجموع پارسال و امسال 690تاکسی در مشهد نوسازی شده است.
   وی تأکید کرد: همچنین 130پیش فاکتور نیز برای دریافت تاکسی‌های جدید صادر شده است و اگر از نظر قیمتی مشکلی پیش نیاید، برنامه ما این است که تا پایان سال خودروهای نوسازی شده ناوگان تاکسی رانی مشهد به 400تاکسی برسد.

   تعداد بازدید: 125
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های مفید
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 3,107,135
  تعداد بازدید امروز : 1,085
  تعداد بازدید دیروز : 3,593
  آخرین به روزرسانی : 09:39  1400/09/06
 • تماس با ما
  تلفن :33134
  فاکس :05131291253
  آدرس :مشهد-انتهای خیابان فدائیان اسلام(نخریسی)-ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک-طبقه اول
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد