• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 209
   کد: 152410
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
   از فعالیت شرکتهای اینترنتی حمل و نقل بدون مجوز جلوگیری میشود

   ضر ب الاجل 2 هفته ای برای تاکسیهای اینترنتی

   تغییراتی که سال های گذشته، با داغ شدن بازار تاکسی های اینترنتی در حمل و نقل عمومی مشهد ایجاد شد،
   ضر ب الاجل 2 هفته ای برای تاکسیهای اینترنتی

      تغییراتی که سال های گذشته، با داغ شدن بازار تاکسی های اینترنتی در حمل و نقل عمومی مشهد ایجاد شد،  واکنش های مختلفی را در زمینه نبود نظارت و مجوز به دنبال داشت. همین موضوع باعث شد چهارمین دوره شورای شهر مشهد در تاریخ نهم خرداد 9 برای ساماندهی این تاکسی ها مصوب های داشته باشد اما بندهای مختلف این مصوبه با اعتراض شرکتهای حمل و نقل اینترنتی مواجه شد.

   شورای پنجم از زمان روی کار آمدن، جلساتی را برای رفع نواقص این مصوبه با مدیران این شرکت ها برگزار کرد و در نهایت اعضای شورای پنجم در آذر سال 96 به اصلاحیه مصوبه شورای چهارم رأی مثبت دادند که بر اساس آن شرکت های تاکسی اینترنتی ملزم به اخذ پروانه برای شرکت از سازمان تاکسیرانی شهرداری شدند.

   حالا مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری از مهلت دو هفته ای به شرکت های تاکسی اینترنتی خبر داد و گفت: پس از پایان مهلت تعیین شده، از فعالیت دفاتر و ناوگان شرکت های حمل و نقل بدون مجوز جلوگیری می شود.سیدمهدی علوی مقدم در گفت وگو با شهرآرا، با بیان اینکه پیرو مصوبه ساماندهی ناوگان تاکسی های اینترنتی شورای اسلامی شهر مشهد درباره تاکسی های اینترنتی، در دو مرحله فراخوان عمومی منتشر و به این شرکت ها اخطارهای لازم اعلام شده است، اظهار کرد: طبق این مصوبه، شرکتهای اینترنتی تا 20 خرداد امسال برای دریافت مجوز از شهرداری مهلت دارند.

   وی افزود: پس از پایان مهلت مقرر، براساس ضوابط و آیین نامه انضباطی و آیین نامه نظارت بر حمل و نقل بار و مسافر از طریق پلیس راهور و اداره اماکن، از فعالیت دفاتر و ناوگان شرکت هایی که نسبت به مجوز اقدام نکرده باشند، جلوگیری می شود.

   علوی مقدم درباره آخرین وضعیت شرکت تاکسی های اینترنتی بیان کرد: از سه شرکت تاکسی اینترنتی فعال در مشهد، تنها یکی از آن ها، پروانه بهره برداری شرکت خود را دریافت کرده، اما برای دریافت مجوزهای لازم برای ناوگان این شرکت اقدامی صورت نگرفته است. علوی مقدم با بیان اینکه لایحه بهای خدمات تاکسیهای عمومی 31 اردیبهشت به شورای شهر ارسال شده است، گفت: لایحه نرخ کرایه تاکسی ها، پس از بررسی در کمیسیون های شورای شهر ابلاغ خواهد شد.

   مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری درباره نرخ تاکسی های اینترنتی اضافه کرد: با توجه به تأکید اعضای شورای شهر، بر رقابتی بودن کرایه تاکسی ها، تعیین قیمت کف در این زمینه معنا ندارد و احتمال دارد سقفی برای تاکسی های اینترنتی در نظر گرفته شود.

   تعداد بازدید: 209
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های مفید
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,400,877
  تعداد بازدید امروز : 992
  تعداد بازدید دیروز : 1,069
  آخرین به روزرسانی : 11:24  1397/10/30
 • تماس با ما
  تلفن :33134
  فاکس :05133448136
  آدرس :مشهد-انتهای خیابان فدائیان اسلام(نخریسی)-ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک-طبقه اول
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد