• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 101
   کد: 147339
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۲/۰۹

   رویکرد شورای شهر حمایت تاکسیرانان است

   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا در نشست با تاکسیرانان با اشاره به اینکه رویکرد شورای شهر مشهد، رویکردی حمایتی نسبت به تاکسیرانان است، گفت: کمیته تطبیق با لایحه الزام تاکسی های اینترنتی با اخذ پروانه و مجوز مخالف کرده است.
   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا در نشست با تاکسیرانان


   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا در نشست با تاکسیرانان با اشاره به اینکه رویکرد شورای شهر مشهد، رویکردی حمایتی نسبت به تاکسیرانان است، گفت: کمیته تطبیق با لایحه الزام تاکسی های اینترنتی با اخذ پروانه و مجوز مخالف کرده است.

   مجتبی بهاروند به بیان سخنانی پرداخت و با بیان اینکه از ابتدای فعالیت شورای پنجم تا به جلسه با مدیران تاکسی های 10امروز بیش از اینترنتی برگزار شده تا به بررسی مسائل این زمینه بپردازیم، اظهارکرد:

   در جلسات نخست همگی آنها بر این گفته پایبند بودند که تاکسی های اینترنتی دارای مجوز کشوری هستند و نیازی به اجازه شورای شهر ندارند. وی افزود: با وجود تمامی این مسائل، شهرداری محترم لایحه ای در خصوص الزام شرکت های تاکسی اینترنتی به اخذ پروانه و مجوز لازم جهت فعالیت به صحن علنی ارائه نمود که اعضای شورا آن را تصویب کردند اما کمیته تطبیق با آن
   مخالفت نمود چرا که مجوز آنها کشوری است و در این زمینه باید اتاق اصناف نظر دهد، نه مدیریت شهری. بهاروند با تاکید بر اینکه ما معتقدیم تاکسی های اینترنتی باید زیرنظر شهرداری فعالیت کرده و پروانه های لازم را اخذ نمایند، گفت: شورای شهر مشهد و به ویژه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک با ایجاد انجمن تاکسیرانان موافق است؛ در این زمینه تاکسیرانان فعال در فرودگاه شهید هاشمی نژاد در بین خود انتخاباتی برگزار کردند و این انجمن را شکل دادند تا نماینده ایشان در جلسات تصمیم گیری حضور داشته باشند. وی افزود: تاکسی های دیگر نیز می توانند همچون تاکسی های فرودگاه در جلسات نماینده داشته باشند؛ این نمایندگان نظرات شما را به ما منتقل می کنند تا در تصمیم گیری ها ترتیب اثر داده شوند. افزایش و یا ایجاد تغییراتی در طرح زوج فرد از دیگر محورهایی بود که نمایندگان تاکسیرانان حاضر در این جلسه به آن اشاره داشند که رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد در این خصوص اظهارکرد: درخصوص جزئیات طرح زوج و فرد باید شورای همتا تصمیم گیری نماید؛ واحدهای تجاری و اصناف را نیز در تصمیمات خود باید مدنظر قرار دهیم چرا که تغییر در طرح زوج و فرد منجر به ایجاد مشکل برای ایشان نشود.

   بهاروند در پایان گفت:

   در خصوص حمایت از تاکسیرانان عزیز و زحمتکش، هرآنچه که در توان مجموعه مدیریت شهری و کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا بوده را انجام داده ایم و این رویکرد حمایتی همچنان پایدار خواهد بود. حمایت تمام و کمال مدیریت شهری از تاکسیرانان رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در نشست با تاکسیرانان شهری از حمایت تمام و کمال مدیریت شهری از تاکسیرانان خبر داد. احسان اصولی در نشست ایشان را مردانی شریف و زحمتکش خواند و اظهارکرد: رویکرد شورای پنجم شهر مشهد، مبتنی بر برطرف نمودن مسائل و حل مشکلات با رویکرد اجتماعی و تعاملی تعریف شده است. اصولی افزود: «گفتگو» معجزه ای است که بسیاری از مشکلات را برطرف می کند؛ بسیاری از مسائلی که امروز با آن مواجهیم نشات گرفته از این است که به یکدیگر فرصت صحبت کردن نمی دهیم. وی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری خود را جدا از شما نمی داند، تصریح کرد: ما نمایندگان و خادمان شما هستیم، فاصله ای بین ما و شما عزیزان نیست؛ وظیفه ما پاسخگویی به شماست و شما نیز باید خواسته های خود را از نمایندگان خود مطالبه کنید. اصولی با اشاره به گلایه مندی تاکسیرانان از کاهش درآمدها و شرایط نامناسب مالی، گفت: متاسفانه رکود اقتصادی در بخش زیادی از اصناف
   ما حاکم شده و خود شما نیز نسبت به این موضوع آگاهید؛ این مشکل به قشر خاصی برنمی گردد و جنبه عمومی دارد. رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در ادامه صحبت های خود به فعالیت تاکسی های اینترنتی پرداخت و گفت: این فعالیت باید ضابطه مند و قانون مند باشد؛ امنیت شهروندان یکی از دغدغه های مشترک ما و شماست که آن را در مصوبات خود نیز لحاظ نموده ایم. اصولی در ادامه با خطاب قرار دادن تاکسیرانان افزود: از طرفی این نگاه و بخشی نگری را باید تغییر دهیم و خود را در کنار تمامی جامعه ببینیم. وی خاطرنشان کرد: امروز وقتی مسئولیتی را قبول می کنیم نمی توانیم نسبت به آینده و اتفاقات پیش رو بی توجه باشیم؛ در خصوص تاکسی های اینترنتی باید آینده پژوهی صورت می گرفت تا اکنون با این مسائل روبرو نباشیم. اصولی تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای حمایت از تاکسیرانان انجام خواهیم داد؛ بخش های زیادی باید به این موضوع بپردازند و خود رانندگان نیز باید یاری رسان ما باشند چرا که ایشان بهترین بازرسین هستند.

   وی در پایان صحبت های خود گفت: کرامت و جایگاه تاکسیرانان بسیار والاست؛ هیچ پرسنل و بازرسی نباید کوچکترین برخورد نامناسبی با ایشان داشته باشد چرا که حفظ احترام آنها برهمگان واجب است

   تعداد بازدید: 101
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های مفید
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,381,369
  تعداد بازدید امروز : 647
  تعداد بازدید دیروز : 702
  آخرین به روزرسانی : 08:57  1397/09/27
 • تماس با ما
  تلفن :33134
  فاکس :05133448136
  آدرس :مشهد-انتهای خیابان فدائیان اسلام(نخریسی)-ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک-طبقه اول
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد