• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 2745
   کد: 129949
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
   مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد خبر داد :

   "تاچسی، چی‌تکس و آلوان" ۳ شرکت مجوزدار "تاکسی هوشمند" در مشهد/ "تپ‌سی" در حال اخذ مجوز

   مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد با بیان اینکه در حال حاضر تنها "تاچسی، چی‌تکس و آلوان" ۳ شرکت مجوزدار "تاکسی هوشمند" در مشهد هستند،‌ گفت: "تپ‌سی" در زمان فعالیت فاقد مجوز بود و پلمب شد و در حال حاضر مراحل اخذ مجوز را طی می‌کند.
   "تاچسی، چی‌تکس و آلوان" ۳ شرکت مجوزدار "تاکسی هوشمند" در مشهد/ "تپ‌سی" در حال اخذ مجوز

    سید مهدی علوی مقدم درباره فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در شهر مشهد اظهار داشت: این شرکت‌ها باید مشابه همگی شرکت‌های حمل و نقل پروانه حمل و نقل از سازمان تاکسیرانی داشته باشند که در حال حاضر سه شرکت "تاچسی"، "چی‌تکس" و "آلوان" به طور رسمی از سازمان تاکسیرانی شهرداری مجوز فعالیت دارند.

   وی با بیان این که دو شرکت دیگر نیز درخواست مجوز برای تاکسی اینترنتی دارند ادامه داد: براساس مصوبه شورای شهر مشهد تمامی شرکت‌های پروانه‌دار و یا در حال درخواست برای پروانه باید فرایند سیستمی و نرم‌افزاری خود را به کارگروه‌های فنی ارائه کنند تا تمامی ناوگان، پرسنل و راننده‌های این شرکت‌ها مورد بررسی و تایید صلاحیت قرار گیرند.
   علوی مقدم در پاسخ به این سوال که چرا اعطای مجوز به شرکت‌های حمل و نقل اینترنتی قبل از مصوبه شورای شهر مبنی بر تایید صلاحیت راننده‌ها صورت گرفته است تصریح کرد: متاسفانه در حوزه تاکسی‌‌های اینترنتی خلاءقانونی وجود دارد و به دلیل نبود ضوابط و قوانین مشخص در این حوزه به مشکل برخوردیم.
   وی افزود: با توجه به این که شهر مشهد نخستین شهر کشور در حوزه راه اندازی تاکسی اینترنتی است با مطالعه و انجام امور کارشناسی و بررسی قوانین دیگر کشورها در این زمینه تلاش کردیم به عنوان نخستین شهر شرکت‌های حمل و نقل اینترنتی را قانونمند و مصوبات و ضوابط مخصوص این حوزه را تهیه کنیم.
   علوی مقدم با اشاره به این که شهر مشهد دارای آیین نامه مدون در حوزه تاکسی‌های اینترنتی است اظهار داشت: تاکسی اینترنتی "تپ‌سی" در زمان فعالیت فاقد مجوز بود و پلمب شد و در حال حاضر مراحل اخذ مجوز را طی می‌کند.
   مدیر عامل سازمان تاکسی ‌رانی شهرداری مشهد درباره فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در کنار تاکسی‌های سطح شهر عنوان کرد: هر یک از تاکسی‌ها و وسایل حمل و نقل سرویس‌ها و مشتریان مربوط به خود را دارند و تاکسی‌های اینترنتی همانند شبکه بی سیم و آژانس‌ها فعالیت می‌کنند.
   علوی مقدم با اعلام اینکه به دلیل جلوگیری از لطمه این سرویس‌ها به سرویس‌های درون شهری دو اقدام انجام شده ادامه داد: در نظر داریم شبکه‌های بی سیم را به استفاده از این ابزار ترغیب کنیم زیرا بخش زیادی از مردم جامعه به دنبال استفاده از وسایل حمل و نقل مشخص همانند تاکسی‌های پلاک زرد هستند.
   وی ضمن اشاره به این که تاکسی‌های پلاک زرد دارای امتیازاتی از جمله حق تردد در محدوده ترافیک و خطوط ویژه هستند خاطرنشان کرد: تاکسی های درون شهری نیز باید با ارتقاء خدمت و فرهنگ میزبانی به سمت مشتری مداری گام بردارند.
   تعداد بازدید: 2745
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   5 8
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های مفید
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,197,641
  تعداد بازدید امروز : 243
  تعداد بازدید دیروز : 772
  آخرین به روزرسانی : 12:09  1397/03/01
 • تماس با ما
  تلفن :33134
  فاکس :05133448136
  آدرس :مشهد-انتهای خیابان فدائیان اسلام(نخریسی)-ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک-طبقه اول
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد