• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 30
   کد: 184411
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶

   سرویس های مدارس، ضریب ترافیک دریافت می کنند.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفته است که به سرویس مدارسی که در مناطق پرترافیک قرار دارند، ضریب ترافیک تا سقف ۱۰درصد تعلق می‌گیرد.
   سرویس های مدارس، ضریب ترافیک دریافت می کنند.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفته است که به سرویس مدارسی که در مناطق پرترافیک قرار دارند، ضریب ترافیک تا سقف ۱۰درصد تعلق می‌گیرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر مشهد، مجتبی بهاروند با اشاره به تشکیل جلسه مشترک با اداره‌کل آموزش‌وپرورش درباره حل مشکلات سرویس‌های مدارس مشهد اظهار کرد: این ضریب در صورتی اعمال می‌شود که بنا به درخواست رانندگان، موضوع در کارگروه ماده۱۸ اداره‌کل آموزش‌وپرورش با حضور نماینده سازمان ترافیک و ارائه نظر تخصصی درباره میزان ترافیک منطقه بررسی و تأیید شود.
   بهاروند این را هم گفت که در مصوبه دیگر این جلسه مهلت قانونی تخفیف عوارض سرویس مدارس تا پایان آبان‌ماه تمدید شده است. او با بیان اینکه طبق مصوبات شورای شهر مشهد، عوارض سرویس مدارس ۱۴۰هزار تومان تعیین شده است، افزود: برای کمک به رانندگان، در صورتی که رانندگان تا پایان آبان‌ماه به پرداخت عوارض اقدام کنند، می‌توانند با پرداخت ۸۰هزار تومان پروانه مربوط را اخذ کنند و از این تخفیف بهره‌مند شوند و پس از پایان آبان‌ماه مبلغ عوارض به ۱۴۰هزار تومان بازخواهد گشت رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد ادامه داد: در مصوبه دیگر این جلسه مقرر شد تا پایان هفته جاری ودیعه شرکت‌ها برای حضور در مناقصه سرویس مدارس عودت داده شود. وی با اشاره به تهیه و طراحی دستورالعمل مربوط به سرویس مدارس در کارگروه مشترکی بین آموزش‌وپرورش و شهرداری یادآور شد: با این اقدام از سال آینده این دستورالعمل ملاک عمل اجرای برنامه‌های سرویس مدارس قرار می‌گیرد. بهاروند همچنین صبح دیروز همراه با جمعی از اعضای کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد از پایانه مسافربری راه ابریشم بازدید کرد و گفت که در حال بررسی هستیم تا این پایانه به مکان جدیدی منتقل شود. پایانه مسافربری راه ابریشم با مساحت 4هکتار در میان بافت فشرده مسکونی و در مجاورت فضاهای سبز گسترده شهری و پراکنده محلی قرار گرفته است. به گفته او تجمیع سرویس‌دهی اتوبوس‌های برون‌شهری از مبدأ مشهد به اقصی‌نقاط کشور و همچنین اتوبوس‌های درون‌شهری در این پایانه، معضلات ترافیکی و آلودگی هوای بسیاری را برای شهر ایجاد کرده است که باید چاره‌اندیشی شود. بهاروند با بیان اینکه به همین منظور، احداث پایانه‌های مسافربری مختلف در غرب و شرق مشهد در دستورکار قرار گرفته است، ادامه داد: شهرداری مشهد در حال بررسی است تا مکان فعلی پایانه راه ابریشم را تغییر کاربری دهد و این پایانه به مکان جدید خود منتقل شود. به گفته او در محل جدید، کاربری‌های مختلف اعم از اتوبوس‌های برون‌شهری، درون‌شهری، تاکسی‌رانی و مترو پیش‌بینی شده که گام مؤثری در راستای رفاه حال شهروندان مناطق کم‌برخوردار مشهد خواهد بود.
   نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد نیز در این بازدید گفت: مکان هایی که برای ایجاد پایانه های مسافربری انتخاب می‌شوند، باید به نحوی باشد که کمترین مزاحمت را ایجاد کند و از سوی دیگر با سایر مدهای حمل‌ونقلی نیز در ارتباط باشد.
   سیدمسعود ریاضی ادامه داد: در مکان جدیدی که برای جابجایی پایانه راه ابریشم پیش‌‌بینی شده این موارد مدنظر قرار گرفته چراکه ارتباط خوبی با قطارشهری، خط بی‌آرتی و تاکسیرانی دارد.

   تعداد بازدید: 30
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های مفید
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,697,133
  تعداد بازدید امروز : 750
  تعداد بازدید دیروز : 3,104
  آخرین به روزرسانی : 11:31  1398/08/23
 • تماس با ما
  تلفن :33134
  فاکس :05133448136
  آدرس :مشهد-انتهای خیابان فدائیان اسلام(نخریسی)-ساختمان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک-طبقه اول
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد